Biodanza to metoda osobowości stworzona przez chilijskiego psychologa Rolando Toro, która opiera się na najnowszych odkryciach neurologicznych i szeroko pojętej wiedzy o człowieku.

Muzyka jest uniwersalnym językiem, a taniec jako ruch idealną formą, aby zintegrować ciało i duszę. Opierając się na tym Rolando Toro założył pierwszą szkołę Biodanzy w Brazylii w 1982 roku. Potem powołał do życia Międzynarodową Szkołę Ruchu, dającą początek wielu szkołom na świecie. Dzisiaj biodanza jest obecna w wielu krajach w Europie i na świecie m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii, Francji, Argentynie, Kolumnii, USA, RPA, czy Meksyku. W Polsce biodanza dopiero jest odkrywana.

W pierwszych dniach lipca inowrocławianie będą mieli wyjątkową okazję do poznania "tańca życia", jaką jawi się biodanza. Zajęcia typowej biodanzy odbędą się 4 i 6 lipca, natomiast 5 lipca będą one połączone z warsztatami o marzeniach, a dedykowane szczególnie młodzieży ze szkół średnich. Z uroków biodanzy mogą korzystać wszyscy bez względu na płeć i wiek, podczas zajęć wykorzystywana jest muzyka, która towarzyszy każdemu ćwiczeniu. Biodanza jest praktykowana w grupie osób. Ćwiczy się boso lub w skarpetkach w lekkim stroju sportowym.

- Tańcząc biodanza wychodzimy poza opinie innych o nas, poza uwarunkowania społeczno-kulturalne, ponad oczekiwania innych. Tańczymy nasze prawdziwe "ja", to co czujemy, tańczymy wyrażając siebie, naszą radość płynącą z życia, poczucia wolności - mówi Agnieszka Sut, która poprowadzi zajęcia w Inowrocławiu.

Instruktorka na stałe mieszka we Włoszech, gdzie prowadzi kursy w stowarzyszeniu Arcobaleno Hunza. Od ponad 10 lat jest związana z biodanzą. Posiada m.in. specjalizację w zakresie "Biodanza w miejscu pracy" w International Biocentric Fondation".

Aby zapisać się na zajęcia należy się zgłosić przez e-mail: info@bridgehead.pl bądź telefonicznie 501 278 047. Opłata w wysokości 30 zł będzie pobierana na miejscu. [I]