17 maja 2013, 14:17
Weekend w Inowrocławiu - w pigułce

Pokazy lotnicze, noc muzeów, wystawa gospodarcza - to tylko niektóre z propozycji na ten weekend w Inowrocławiu.


Już dzisiaj o godz. 18.00 żołnierze 56 Bazy Lotniczej zapraszają przed Muszlę Koncertową w Parku Solankowym na występ liczącego ponad sto osób Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W sobotę po godz. 11.00 świętowanie przeniesie się na płytę lotniska w Latkowie. O godzinie 11.00 odbędzie się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 50-lecia powstania jednostki połączona z przywitaniem żołnierzy wracających z XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Na godzinę 12.05 przewidziano rozpoczęcie defilady powietrznej, w skład której wejdą m.in. śmigłowce W3-PL, Mi-2, Mi24, uderzenie pary samolotów SU-22 M4, pokazy śmigłowca ratowniczego i eskadry śmigłowców bojowego poszukiwania i ratownictwa, szturm na obiekt oraz pokazy grupowe.

Jutro warto także udać się na płytę Rynku, gdzie otwarta zostanie nowa lodziarnia. Lody będą tam rozdawane gratis, do wyczerpania zapasów. Z kolei Galerię Solną odwiedzi znany prezenter Krzysztof Ibisz. Równocześnie w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywać się będzie Inowrocławska Wystawa Gospodarcza, która potrwa dwa dni. Będzie można oglądać stoiska firm i instytucji, wziąć udział w konkursach i pokazach. Po godz. 17.00 w hali zaśpiewa zespół "De Luzers". O godz. 18.00 można wybrać się do Muzeum im. Jana Kasprowicza i zgłębić wiedzę na temat niemieckiej przeszłości Inowrocławia. Wystawy i spotkania potrwają tam do późnego wieczora. Wcześniej, bo o godz. 15.30 (zbiórka przed świątynią) można będzie też bliżej poznać poewangelicki kościół św. Krzyża.

W niedzielę parafia na os. Piastowskim zaprasza na uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 15.30 i 18.30 przed kościołem zagra góralski zespół, o godz. 17.30 wystąpi grupa "Kropla", a na godz. 20.00 zaplanowano koncert Zbigniewa Wodeckiego. Na terenach przykościelnych pojawi się także wesołe miasteczko dla dzieci, stoisko policji i punkt medyczny, ambulans, w którym będzie można oddać krew, stoiska z jedzeniem i z pieczonym przez parafianki ciastem, ponadto jedzenie z grilla i swojskie jadło, tradycyjnie będzie loteria fantowa. Wstęp na wszystkie wspomniane imprezy jest wolny. [MP] Zobacz także:
Piąte urodziny Warki!

Dziesięć lat z Turnauem

Motocykliści rozpoczynają sezon

 Wasze komentarze
2013-05-18 12:26:57 | zgłoś do moderacji

Zapowiada się ciekawie. Mamy nadzieję, że takich weekendów będzie więcej :)

2013-05-17 18:43:53 | zgłoś do moderacji

piknik zróbcie :) kiełbasa pifffko i dobra muzyka na majówke :)

zaloguj się lub jeśli nie masz konta zarejestruj się aby dodać komentarz.
Portal internetowy Ino-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną. Komentarze naruszające dobre obyczaje i niezwiązane z tematem mogą być usuwane bez ostrzeżenia.
ďťż
      redakcja   |   reklama   |   nasz portal