Grupa wielbicieli bilarda, która w kręgielni Bowling Magic Center regularnie rozgrywała turnieje, w minioną niedzielę spotkała się na uroczystej gali podczas której wręczono medale i nagrody. W całym cyklu udział wzięło łącznie trzydzieścioro sześcioro bilardzistów, a różnica między najmłodszym i najstarszym graczem wynosiła prawie pięćdziesiąt lat. Najlepsza dwunastka z rankingu wzięła udział w turnieju Masters.

Zwycięzcą Grand Prix Inowrocławia został Jacek Jabłoński (641 pkt), drugie miejsce zajął Marcin Baranowski (607 pkt), a na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Pijanowski (583 pkt). Dalsze miejsca zajęli kolejno Michał Tadzik (496 pkt), Tomasz Wachowski (481 pkt), Dariusz Burzyński (424 pkt), Jacek Orzechowski (396 pkt), Mariusz Czekała (389 pkt), Robert Nowicki (303 pkt) i Mariusz Kubicki (282 pkt).

W klasyfikacji par złoty medal otrzymali Tadzik/Jabłoński, srebro Baranowski/Wachowski, a brąz Czekała/Matuszak.

W turnieju "Masters" mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Zawodnicy rywalizowali w dwóch sześcioosobowych grupach. Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Pijanowski, a tuż za nim uplasowali się Marcin Baranowski i ex aequo Jacek Jabłoński i Mariusz Czekała.

Nagrody, statuetki i medale wszystkim zawodnikom wręczył właściciel kręgielni Bowling Magic Center, Mieczysław Polanisz.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim bilardzistom. Dziękujemy właścicielowi i pracownikom kręgielni i wszystkim miłośnikom bilarda w Inowrocławiu. Zapraszamy chętnych, amatorów do gry w bilard. Kolejne zmagania sportowe rozpoczną się po wakacjach - podsumował Jacek Jabłoński. [MJ]