Dzięki obserwacji lokalnego rynku pracy ośrodek projektuje specjalnie dopasowane szkolenia odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku pracy. Zdarza się, że na ofertę pracodawcy nikt nie odpowiada, bo osoby bezrobotne nie mają odpowiednich kwalifikacji do podjęcia danego zawodu. Wtedy z pomocą przychodzi OSZ. #dzwiek1#mówi Iwona Przybyła z OSZ w Inowrocławiu#end# Szkolenia są skierowane do osób do 25 roku życia, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych. Udział w projekcie jest bezpłatny, a jedno szkolenie trwa miesiąc, tj. 150 godzin. #dzwiek2#mówi Iwona Przybyła z OSZ w Inowrocławiu#end# O tym, czy potencjalny uczestnik zostanie przyjęty na szkolenie decyduje proces weryfikacyjny polegający na rozmowie z pośrednikiem pracy i z doradcą zawodowym. - Głównym wyznacznikiem kwalifikacji jest motywacja uczestników - mówi Iwona Przybyła.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy otrzymują certyfikaty Ochotniczych Hufców Pracy za doradztwo zawodowe i wykłady z komunikacji, oraz od firmy szkoleniowej dający uprawnienia w danym zawodzie. Obecnie przeprowadzane jest szkolenia na magazyniera, natomiast kolejne ma dotyczyć obsługi wózków widłowych.

- O szkoleniu dowiedziałem się z Młodzieżowego Biura Pracy. Wcześniej znajdowałem oferty, na które chciałem odpowiedzieć, ale nie miałem wymaganych kwalifikacji. Myślę, że ukończenie tego kursu pozwoli mi na podjęcie pracy - twierdzi 19-letni Patryk Maziarz.

Osoby zainteresowane ofertą Ośrodka Szkolenia Zawodowego mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu 52 353 96 87. Projekt "OHP jako realizator usług rynku pracy" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. [MJ]