W ciągu 6 dni rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim. W grupie A rywalizowało 16 zawodników o najwyższym rankingu. Tytuł Mistrza Województwa na rok 2014 przypadł 17-letniemu Tomaszowi Żebrackiemu (MDK nr 5 Bydgoszcz), który podobnie jak Marek Olszewski (Chemik Bydgoszcz) zdobył 6,5 pkt, ale uzyskał lepszą punktację pomocniczą.

Na trzecim miejscu uplasował się Jacek Kwiatkowski (ITS Kopernik Inowrocław) zdobywając 6 pkt. Zwycięzca oraz inowrocławianin wypełnili normę na tytuł kandydata na mistrza. Kolejne miejsca zajęli Krystian Hasiński (Kuźnia Rybnik) oraz Krzysztof Żołnierowicz (Gambit Świecie) - po 5,5 pkt. W grupie B również triumfowała młodzież. Dwie czołowe lokaty zajęli 19-latkowie: Mikołaj Nowaczyk (Lech Poznań) oraz Krzysztof Sacharewicz (Hetman Warszawa) - po 7 pkt, wypełniając normę na I kategorię szachową. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Ludwiński (OPP Toruń) - 6,5 pkt. Najlepszy z inowrocławian, Jakub Napierała z 5,5 pkt zajął 10 miejsce. Rozgrywki toczyły się pod patronatem starosty inowrocławskiego, p. Tadeusza Majewskiego, który podczas uroczystego zakończenia turnieju uhonorował zwycięzcę pamiątkowym pucharem oraz wręczył nagrody zdobywcom czołowych lokat. [IO]