W pierwszej połowie na murawie rządzili gospodarze. Do zdobycia pierwszej bramki potrzebowali niespełna kwadrans, a jej zdobywcą był Zawada. W 33 minucie wynik na 2:0 podwyższył Żurawski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Początek drugiej części gry okazał się szczęśliwy dla piłkarzy z Kowalewa Pomorskiego, którzy już w 48 minucie po strzale Tofila z rzutu wolnego zdobyli swoją pierwszą i jak się później okazało, ostatnią bramkę. Pięć minut później nadzieje gości na korzystny rezultat skutecznie oddalił Zawada zdobywając gola na 3:1. Biało-zieloni w drugiej połowie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, których jednak nie wykorzystali.

Następny mecz Cuiavia zagra u siebie 25 października z Orlętami Aleksandrów Kujawski. [MJ]