Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu inowrocławskich piłkarzy ręcznych. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 7:1 dla Akademików. Do przerwy udało się odrobić straty i z niewielką przewagą 18:16 gospodarze schodzili do szatni.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany. Na 10 minut przed końcem spotkania inowrocławianom udało się wyrównać. Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna. W ostatnią fazę meczu Torunianie weszli z 4 bramkami przewagi. Inowrocławianom udało się odrobić 3 bramki i na 3 sekundy przed ostatnim gwizdkiem wyrównać za sprawą młodego Artura Lewandowskiego.

Warto zaznaczyć, że w tym sezonie w zespole Damy Radę nie będzie występował najskuteczniejszy zawodnik drugiej rundy poprzedniego sezonu Przemysław Żywocki, który obecnie nie reprezentuje żadnych barw klubowych. W sezonie 2014/2015 inowrocławscy szczypiorniści oprócz AZS-u UMK Toruń zmierzą się jeszcze z Olimpem Jeżewo, Koroną Koronowo oraz MKS-em Brodnica II.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej Inowrocławianie zmierzą się z Olimpem Jeżewo. [IO]