Inowrocławscy siatkarze zagrali znakomicie w odbiorze, powodując dokładne rozegranie zakończone "bombami" Wojtka Pańki. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, która siała popłoch wśród bydgoszczan.

- W pierwszym secie prowadziliśmy 20:16 i zabrakło "zimnej głowy", aby "dobić" faworytów. W drugim secie również wysoko prowadziliśmy 17:11 i nagle popełniliśmy proste błędy w ataku i set nam uciekł. Trzeci set to bardzo zacięta walka "punkt za punkt", świetnie gramy w obronie i odbiorze - przegrywamy sztuką siatkarską (większym ograniem bydgoszczan) - informuje Zbigniew Nowak, trener MSPS.

Nalepsi na parkiecie byli inowrocławianie: Wojtek Pańka i wychowanek MSPS w barwach Chemika - Paweł Stysiał. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dużej rzeszy kibiców.

MSPS Inowrocław - Chemik I Bydgoszcz 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)

Skład: Wojciech Pańka, Michał Mochalski, Mateusz Wawrzyniak, Jakub Radke, Michał Piórek, Kacper Lech, Maciej Zawada, Oktawian Cabański, Krzysztof Pańka, Michał Orzechowski, Szymon Ciesielski.

6. "Stal" Grudziądz - 0 pkt, sety 2:24

Do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski awansują trzy najlepsze zespoły. - Faworyt do Mistrzostw Polski w kategorii junior był w ogromnych opałach. Mając zdecydowanie gorsze warunki fizyczne, nasi zawodnicy świetnie zagrali w odbiorze oraz zagrywce i tylko przez mniejsze ogranie ulegliśmy bydgoszczanom. Na uwagę zasługuje fakt, że jesteśmy zespołem młodszym. Cieszył również fakt, że najlepszymi na boisku byli nasi wychowankowie występujący w barwach MSPS Inowrocław i Chemika I Bydgoszcz.

Ostatni mecz w lidze juniorzy MSPS Inowrocław zagrają 1 lutego w Toruniu z "Budowlanką" i tam wygraną chcą przypieczętować wicemistrzostwo województwa oraz awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. [IO, fot. Oliwia Radke]