Zaproszenie prezydenta miasta przyjęli włodarze gmin i miejscowości przez które będzie przebiegać obwodnica, zarządcy dróg, przedstawiciele wykonawcy - firmy Mirbud i inwestor w osobie Mirosława Jagodzińskiego, dyrektora GDDKIA w Bydgoszczy.

- Nasze kontakty i współpraca będą miały charakter ciągły. Oprócz budowy inwestycji trzeba będzie ją również utrzymywać, będziemy więc w ciągłym kontakcie – powiedział Mirosław Jagodziński, dyrektor GDDKIA w Bydgoszczy.

Obecnie, o czym już informowaliśmy, trwa wycinka drzew w pasie przyszłej obwodnicy. Wykonuje je jedna z lokalnych firm. Kolejny etap prac planowany jest na czerwiec. Wówczas rozpocznie się budowa dróg technologicznych i dojazdowych. Trwają rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami w zakresie dostarczenia materiałów do tych prac.

- Z zadowoleniem przyjąłem zapewnienia inwestora i wykonawcy, że nie ma zagrożeń odnośnie terminu prac i etapów ich realizacji - powiedział Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Wykonawca poszukuje dla swoich pracowników miejsc noclegowych w Inowrocławiu i okolicach. Chęć współpracy można zgłaszać do biura budowy, które znajduje się przy ul. Transportowca 31 w Inowrocławiu. - Na czas budowy musimy zakwaterować 500 osób – mówi Michał Niemyt, dyrektor ds. realizacji PBDiM Kobylarnia S.A.



Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2017 roku. Kontrakt z GDDKiA na wybudowanie prawie 19-kilometrowej obwodnicy Inowrocławia opiewa na kwotę 359 mln zł. W skład zwycięskiego konsorcjum, oprócz firmy Mirbud, wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mosty Erbedim. W ramach inwestycji wybudowana zostanie trasa posiadająca po dwa pasy w obu kierunkach. Obwodnica ma za zadanie ominąć miasto od wschodu, co skróci czas przejazdu na trasie Toruń - Poznań. Dodatkowo konsorcjum wybuduje trzy węzły drogowe - Latkowo, Jacewo i Tupadły. [IO]