Rozgrywki odbyły się na dystansie 1000 metrów dla startów indywidualnych oraz 2000 metrów dla sztafet.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy Michał Górka, drugie reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu Przemysław Jeske, a trzecią lokatę wywalczył reprezentant Komendy Miejskiej w Toruniu Robert Stegnicki.

W klasyfikacji drużynowej w sztafecie na 2000 metrów na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie. Drugą lokatę wywalczyła drużyna Komendy Miejskiej w Bydgoszczy. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu.

Ukoronowaniem zmagań była drużynowa rywalizacja strażaków w CrossFit. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sędziów i zawodników CF Renegat Inowrocław, wyczerpani konkurencjami wioślarskimi na ergometrze strażacy ostatkiem sił rywalizowali w tej siłowo-kondycyjnej konkurencji. Krótka, aczkolwiek zacięta rywalizacja dała następujące wyniki: pierwsze miejsce pierwsza drużyna KP PSP w Inowrocławiu, drugie miejsce druga drużyna KP PSP w Inowrocławiu, trzecie miejsce drużyna KM PSP w Toruniu.

Pierwsze z cyklu mistrzostw strażaków na ergometrze wioślarskim miały charakter zamknięty, bez udziału publiczności. Kolejne mają mieć charakter otwarty. Imprezę zorganizowała Komenda Powiatowa Straży Pożarnej pod patronatem starosty inowrocławskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. [MP]