Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie Domino wypracowało sobie 6 punktową przewagę, którą szybko koszykarze ze Stalowej Woli odrobili. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:14 dla Domino. W drugiej odsłonie spotkania lepszą drużyną byli goście, którzy odskoczyli na koniec połowy na trzy punkty przy stanie 32:35.

Po przerwie wyraźnie zmotywowani przez Sergieja Żełudoka koszykarze Domino szybko odrobili stratę i odskoczyli rywalom na dziesięć punktów, trafiając cztery rzuty za trzy punkty z rzędu. Mimo przewagi goście próbowali odrabiać straty i na koniec trzeciej kwarty na tablicy widniał wynik 54:48. Ostatnia kwarta była bardzo emocjonująca. Goście trafili dwa rzuty za trzy punkty i na minutę przed końcem meczu wyrównali stan meczu.

O losie spotkania zadecydowała ostatnia akcja. Na 25 sekund do końca przy stanie 70:70 piłkę miało Domino. Bohaterem meczu okazał się Sebastian Walczak, który w ostatniej sekundzie meczu oddał celny rzut z 10 metrów. Mecz zakończył się wynikiem 73:70.

Dzisiejsza wygrana przypieczętowała awans Domino do II ligi koszykówki. Jutro rozegraną zostaną ostatnie mecze turnieju finałowego. Koszykarze Domino wybiegną na parkiet rąbińskiej hali o godz. 13.15. Wstęp na mecz jest bezpłatny. [IO]

Punkty dla Domino: Milak 16, Majer 13, Szmelter 12, Walczak 10, Marciniak 8, Borowicz 6, Libner 6, Rychłowski 2.