Podczas spotkania omówione zostały najczęstsze błędy początkujących kamerzystów na wszystkich etapach produkcji filmów amatorskich, w tym prawidłowe przygotowanie sprzętu, optymalne regulacje nastaw nagrywania obrazu i dźwięku. Kadrowanie, powtarzanie ujęć, zapewnienie prawidłowego oświetlenia, manualne ustawianie balansu bieli to jedne z wielu zagadnień poruszanych w czasie omawiania przykładowych filmów.

- Nasi szkolni aktorzy pytali jak dobrze wypaść przed kamerą, opanować tremę i by najlepiej zagrać swoje role. Kamerzyści natomiast zainteresowani byli sposobami uzyskania najlepszej jakości dźwięku i wyeliminowania drgań kamery podczas nagrywania - informuje Krzysztof Prątnicki​ z rąbińskiego gimnazjum.

Warsztaty poprowadził Daniel Wypych, który na co dzień przygotowuje materiały dla miejskiej telewizji w Inowrocławiu. W ramach korzystania z filmoteki szkolnej udostępnionej przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w dniach 7-11 maja w szkolnym kinie "Dwójka" odbędzie się prezentacja filmu o problemach młodzieży, a niebawem także zainauguruje swą działalność Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy prowadząc debatę w stylu oksfordzkim. [IO]