Przypomnijmy. Dzisiejsza impreza to nowy projekt Urzędu Miasta, skierowany głównie to ludzi młodych. Z założenia ma być cyklicznym wydarzeniem, które będzie otwierało sezon plenerowy w Inowrocławiu. Organizatorzy - miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury proszą więc już dziś młodzież o sugestie, kogo chcieliby usłyszeć w przyszłym roku.

Pierwsza styczność GrubSona z kulturą hip-hop i rap odbyła się w 1993 roku. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu, który promował ją w rodzinnym Rybniku, prowadząc pierwsze imprezy tzw. "Rapoteki" z kaset magnetofonowych. Od tego czasu wokalista sporo nagrywał, zarówno piosenek oficjalnych, jak i tzw. nielegali, które odbijały się szerokim echem w kraju.

Przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną. Na początku marca tego roku ukazał się trzeci studyjny album wokalisty "Holizm". Promują go trzy single ("Złota Kula", "Sanepid" oraz "Jedna z planet").

Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin. Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów z którymi współpracował, są to między innymi Eastwest Rockers, Marika, Grubson, usłyszeć go można też na ostatniej płycie Hemp Gru. [IO]