Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze szkół i innych placówek oświatowych naszego powiatu, którzy wykonali 13 prac. Ich tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy, cyberprzemocy i używek.

- Celem inicjatywy było krytykowanie ulicznego wandalizmu na murach budynków, przedstawienie wartości profilaktycznych, które mają uświadamiać młodych ludzi na temat zagrożeń, promowanie alternatywnej sztuki jaką jest graffiti, poprawianie wyglądu estetycznego bezpiecznej przestrzeni miejskiej - informuje st. asp. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP Inowrocław.

Komisja konkursowa w składzie: rysownik Jarosław "Jaro" Wojtasiński (przewodniczący) oraz członkowie: Łukasz Wojdyła ze Starostwa Powiatowego, Edyta Bartoszak z MDK, Ignacy Woźniak, Józef Zamiara, Zenon Wawrzyniak z KSM, asp. sztab. Jacek Piątkowski, st. asp. Izabella Drobniecka, nagrodziła trzy najlepsze prace i jedno wyróżnienie. Ich autorzy otrzymali nagrody, a pozostałym uczniom wręczone zostały upominki i dyplomy za udział w konkursie.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Barczak z ZSP Kobylniki, drugie Marta Banachowska, Kinga Izdebska i Martyna Jenziołowska z tej samej szkoły, a trzecie Kamila Batkowska z Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy. Wyróżnienie powędrowało do Natalii Drzewieckiej z ZPO w Tucznie.

Nagrody w postaci aparatu fotograficznego, słuchawek, dyktafonu, przenośnych ładowarek do telefonów, myszek do komputerów, pamięci usb oraz licznych upominków ufundowali: KSM Inowrocław, inowrocławska Fundacja K-S-M „Jesteśmy z wami” i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Pulę nagród zasilił także MDK w Inowrocławiu, który ufundował farby i spraye. Cztery najwyżej ocenione prace młodzież niebawem przeniesie na mury w wyznaczonych miejscach miasta. [IO]