30 maja 2015 roku w Pleszewie odbyły się dwa ważna wydarzenia sportowe. Pierwsze to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF, które gromadziły zawodników w kategorii młodzik (12-14 lat). To najważniejsze zawody dla tej kategorii wiekowej w kalendarzu Polskiego Związku Karate. Inowrocławski Klub sportowy Karate wystawił dwoje zawodników, którym udało się wywalczyć medale: Marysia Kerner zdobyła złoto w kumite -50kg, a Dominik Glowacki brąz w kumite +50kg.

Po zakończeniu mistrzostw młodzików rozpoczął się międzynarodowy turniej GRAND PRIX Wielkopolski Karate WKF. Zawody zgromadziły ponad 400 zawodników z 40 klubów z Polski Ukrainy oraz Egiptu. Inowrocławianom udało się wywalczyć sześć medali: Marysia Kerner - srebro kumite młodziczek -50kg, Paulina Ukleja - srebro kumite dziewcząt 11-12 lat +40kg, Nina Ryszewska - srebro kumite kadetek -54kg, Marta Dzielak - srebro kumite juniorek -59kg, Karina Wabiszewska - brąz kumite dziewcząt 11-12 lat -40kg i Aleksandra Ukleja - brąz kumite juniorek -53kg. [IO]