W pierwszej kwarcie gospodarze całkowicie zdominowali parkiet. Dzięki skutecznej grze w ataku i solidnej obronie gliwiczanie długo musieli czekać na swoje pierwsze punkty. Niestety już w drugiej kwarcie obraz gry całkowicie się zmienił, bo obie drużyny zdobyły dokładnie po 22 punkty.

Trzecia część gry to już wyraźna przewaga koszykarzy z Gliwic. Po bardzo zaciętej czwartej kwarcie po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał remis 71:71. W dogrywce lepsi okazali się gliwiczanie, choć po syrenie oznaczającej koniec 5-minutowego doliczonego czasu gry to kibice i koszykarze Noteci podskoczyli z radości po tym, jak w ostatniej chwili z dystansu trafił Maciejewski, co oznaczałoby remis 79:79. Zdaniem sędziów jednak rzut został oddany zbyt późno i nie został zaliczony. [MJ]

KSK Noteć - GTK Gliwice 76:79 (21:5, 22:22, 14:29, 14:15, 5:8)

Punkty dla KSK: Korólczyk 18, Ratajczak 16, Pochocki 12, Maciejewski 10, Sroczyński 6, Wierzbicki 6, Filipiak 4, Michałek 2,

Punkty dla GTK: Wróbel 20, Fraś 13, Pabian 11, Załucki 11, Pluta 8, Morawiec 6, Bodych 5.