Rektor wspomniał, że podejmując w ubiegłym roku decyzję o objęciu patronatem nowo powstającego uniwersytetu w Inowrocławiu, sam nie spodziewał się, że będzie on funkcjonował z takim efektem. Wykazał dumę, że to właśnie jego uczelnia ma swój współudział w sukcesie działań dla seniorów i zobowiązał się nadal wspierać uniwersyteckich słuchaczy.

- Miłe słowa studenci III wieku usłyszeli również z ust prezydenta Ryszarda Brejzy oraz pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Karola Leguminy, którzy utwierdzili ich w sensie i potrzebie kształcenia ustawicznego, samodoskonalenia i integracji społeczności seniorskiej - relacjonuje Dorota Rąblewska, kierownik Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert - Kujawy.

Wspomniany uniwersytet liczy sobie 212 członków. Najstarszy z nich ma 80, najmłodszy 51 lat. 147 słuchaczy z poprzedniego roku zadeklarowało swój udział w roku kolejnym, a bieżące działania rekrutacyjne przyniosły kolejnych 65 słuchaczy.

Podczas spotkania słuchacze pierwszego roku otrzymali indeksy i legitymacje. W bieżącym roku akademickim na seniorów czeka ponad 20 wykładów z zakresu prawa, socjologii, psychologii i profilaktyki zdrowotnej oraz wiele sekcji fakultatywnych, mających na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności. Słuchacze będą również rozwijać się kulturalnie, uczestnicząc w wyjazdach do opery, teatru i filharmonii, a także integrować na wycieczkach turystycznych. Rekrutacja do UTW została zakończona, a wszystkich chętnych seniorów uniwersytet zaprasza dopiero w przyszłym roku. [IO]