Przyjęta Strategia zakłada kontynuację programu inwestycyjnego mającego na celu zwiększenie operacyjności oddanego do eksploatacji w 2002 roku Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw i dostosowanie go do wymogów znowelizowanej ustawy o zapasach obowiązkowych. Znowelizowane w połowie 2014 roku przepisy wprowadzają normy dotyczące wydajności wytłaczania zapasów interwencyjnych paliw silnikowych i ropy naftowej z bezzbiornikowych magazynów podziemnych. Dzięki realizowanemu programowi inwestycyjnemu w Solino infrastruktura magazynu ma spełniać ustawowe wymagania techniczne.

- Strategia zakłada także utrzymanie pozycji lidera w zakresie handlu solanką w Polsce oraz utrzymanie ciągłości frontu solankowego w celu realizacji zobowiązań sprzedażowych względem głównych odbiorców. Aktualnie Spółka wydobywa rocznie ok. 9 mln m3 solanki i utrzymanie tego poziomu wymaga wielomilionowych inwestycji polegających na odwiercaniu nowych otworów i uruchamianiu nowych pól eksploatacyjnych w należących do niej kopalniach w Górze i Mogilnie - informuje Karolina Sobieraj specjalista ds. komunikacji IKS Solino SA. Jak dodaje, nowa strategia jest efektem dwuletniej pracy zespołu ds. gospodarczych, powołanego na mocy Porozumienia z Organizacjami Związkowymi zawartego w styczniu 2015 roku.

Dokument odnosi się również do rozwoju działalności solnej prowadzonej na Wydziale Konfekcjonowania Soli. Spółka zamierza konsekwentnie zwiększać swój udziału w rynku sprzedaży soli. Zakładane w strategii działania przewidują rozszerzenie działalności, modernizację parku maszynowego oraz poprawę efektywności produkcji i zyskowności sprzedaży soli i wyrobów solnych.

- Jestem przekonany, że przyjęta strategia współtworzona z udziałem Partnera Społecznego to solidny fundament do dalszego zrównoważonego rozwoju firmy we wszystkich obszarach działalności. Beneficjentami jej skutecznej realizacji będą pracownicy, lokalne społeczności, ale też państwo - które zwiększy swoje bezpieczeństwo surowcowe - mówi Dariusz Kusiak, prezes zarządu Solino. [IO]