Do poniedziałkowego popołudnia, czyli przez blisko tydzień trwania akcji, napłynęło 19 konkretnych zgłoszeń. Dotyczyły one ulic Cegielnej, Narutowicza, Bocznej, Stare Miasto, Krzywoustego, Błażka, Dubienka, Batkowskiej, Poznańskiej, Studziennej, Bagiennej, Rakowicza, Młyńskiej, Poprzecznej, Plebanka i Przypadek.

W przypadku ulic, których zarządcą jest miasto, część z tych zgłoszeń została już zweryfikowana i zlecono naprawy. Tak stało się m.in. w przypadku dziur w ulicach Bocznej i Stare Miasto. Inne informacje są w trakcie weryfikacji. Pozostałe zgłoszenia przekazano do Zarządu Dróg Powiatowych, Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Mamy prośbę, aby zgłaszający ubytki starali się je w miarę precyzyjnie wskazać, bowiem niektóre ulice są długie i weryfikacja takiej informacji zajmuje niepotrzebnie dużo czasu - mówią pracownice Urzędu Miasta przyjmujące zgłoszenia.

Przypomnijmy, w godzinach pracy ratusza, poprzez specjalny kanał informacyjny, można zgłaszać konkretne miejsca wymagające interwencji. Aby być pewnym, że wiadomość dotarła i zobrazować wagę problemu, po zasygnalizowaniu problemu telefonicznie można również wysyłać maile ze zdjęciami uszkodzeń. - Pragniemy, aby mieszkańcy włączyli się we wspólne dzieło pozimowych napraw. Pracownicy ratusza nie od razu są w stanie zlokalizować wszystkie ubytki. Dlatego warto o nich informować - mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Aby zgłosić ubytki w nawierzchniach, można dzwonić pod nr tel. 52-35-55-217 lub wysyłać maile na specjalnie uruchomiony w tym celu adres mailowy: drogi@inowroclaw.pl. [IO]