W pierwszych minutach meczu obie drużyny grały głównie w środkowej strefie boiska. Inicjatywę i prowadzenie gry przejęły piłkarki Olimpu, które grą podaniami próbowały znaleźć sposób na dobrze grającą obronę Notecinek.

Inowrocławianki umiejętnie wciągnęły na własną połowę rywalki i próbowały zaskoczyć je z kontrataku. Sztuka ta udała się w 31 minucie, gdy po długim podaniu z połowy do piłki najszybciej dobiegła Alicja Krobska, która przelobowała bramkarkę Olimpu i na tablicy było 1:0. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Po przerwie inowrocławianki konsekwentnie realizowały taktykę trenera. W 75 minucie bliźniaczy kontratak ponownie przeprowadziły Notecinki i ponownie na listę strzelczyń wpisała się Alicja Krobska. Przy stanie 2:0 piłkarki Olimpu wyraźnie opadły z sił. W 81 minucie bardzo ładnym trafieniem sprzed pola karnego popisała się Kinga Troszczyńska i było 3:0.

Do końca meczu Notecinki kontrolowały grę i po ostatnim gwizdku arbitra zapisały na swoje konto trzy punkty. [IO]